Kim jestem?

Zdjęcie profilowe - Dawid PanfilWitaj,
nazywam się Dawid Panfil i pochodzę z Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie). Tworzeniem stron internatowych zająłem się w 2010 roku, jednak dopiero na początku 2014 zacząłem pracować jako freelancer - PHP developer. Od listopada 2014 objąłem stanowisko programisty aplikacji internetowych w 3W Design Team w Toruniu.

Według mnie dobrym programistą jest ten, który ciągle się uczy i nadąża za wszelkimi nowinkami technicznymi i technologicznymi, z tego powodu nieustannie się uczę nowych umiejętności oraz rozwijam te, które już nabyłem. W tym momencie biegle programuje w frameworkach CodeIgniter oraz Symfony2. Znam także dość dobrze Jquery, a także zagłębiam techniki optymalizacji stron WWW.

Prowadzę także bloga dotyczącego tworzenia stron WWW. Znajdziesz na nim porady dotyczące front-end’u jak i back-end’u (głównie back-end’u). Staram się także pisać na temat optymalizacji kodu, aby był szybki, dobry oraz czytelny dla innego programisty. Znajdziesz na tym blogu tematy pokrewne, które nie dotyczą bezpośrednio programowania, ale wspierają programiste w trakcie tworzenia nowych aplikacji internetowych, czy także desktopowych lub mobilnych.

Prywatnie interesuje się motoryzacją, bunkrami, zamkami, fortyfikacjami ogólnie rzecz ujmując starymi opuszczonymi miejscami.

Technologie i systemy

Poniżej przedstawiam listę technologii i systemów jakich używam podczas tworzenia stron WWW.