Dawid Panfil

Moja recenzja: Laptop Dell Inspiron 5570

Laptop Dell Inspiron 15 5570 kupiłem na początku lutego w najmocniejszej wersji z dołożonymi 16GB RAM

Czyli na pokładzie mojego Della siedzi

  • Wyświetlacz 15,6” 1920×1080
  • Procesor Intel Core i7 -8550U
  • RAM 32GB DDR 4 2400
  • Grafika: Dedykowana AMD Radeon 530M 4GB
  • Bateria: 42Wh 4-komorowa

Czyli powinien mi wystarczyć na kolejne 4 lata. Nawiasem mówiąc był to mój pierwszy zakup firmowy i w sumie nie żałuje.

Laptop Dell i jego wygląd

Laptop pomimo swoich prawie 16” jest dość lekki i waży 2,3kg. Fakt faktem biegać z nim w ręku nie będzie już zbyt wygodnie ze względu na jego wielkość, ale nadal jest on bardzo mobilny.

Co ważne jest bardzo solidny – wiem o rozbierałem. Śrubek i zatrzasków to jest tu dość sporo 😉 Oprócz tego jest bardzo elegancki i bardzo szybko się brudzi. Na szarej/siwej matowej obudowie bardzo szybko widać jakiekolwiek drobne zabrudzenia.

Codzienne użytkowanie

Na temat touchpada i klawiatury za dużo nie mogę powiedzieć, gdyż korzystam głównie z zewnętrznej myszki i zwykłej klawiatury. Jednak w tych wyjątkowych momentach, gdy nie mam tyle miejsca, aby rozłożyć klawiaturę i myszkę to na prawdę nie ma na co narzekać.

Pełnowymiarowa klawiatura z niskim skokiem klawisza jest wystarczająco mocno rozciągnięta na laptopie, aby móc wygodnie i szybko pisać. Touchpad jest wystarczająco precyzyjny. Jednakże wciskanie przycisków mogłoby odbywać się delikatniej, bo w porównaniu do klawiatury to przycisk touchpada jest dość toporny.

Bateria

Bateria w teorii powinna działać przez jakieś 5 godzin. W teorii… w moim wypadku jest to maksymalnie 3 godziny przy normalnym użytkowaniu (firefox, przeglądanie dokumentów itp, bez jakiś ciężkich programów)

Natomiast Linux Mint dodaje otuchy, że trochę dłużej popracuje na samej baterii

Jeśli chodzi o grzanie to laptop za farelkę robić nie będzie nawet przy znacznym obciążeniu. Wentylator bardzo rzadko się włącza. Jak już się włączy to za bardzo go nie słychać. Moje pisanie na klawiaturze jest głośniejsze. Także mój dodatkowy zakup w postaci podstawki chłodzącej jest mało trafiony, bo służy ona mi tylko jako wyrównanie wysokości ekranu monitora z ekranem laptopa, bo z portu USB mam ją wyłączoną, szkoda mi wejść.

Jak już jesteśmy przy ekranie. Jest on przeciętny. Fakt posiada matową powłokę antyrefleksyjna i faktycznie wzrok się tak nie męczy. Trochę słońca wystarczy i za dużo na ekranie niestety nie widać. Jednak do biura wystarczający.

Podsumowując

Fajny, dobry laptop z dość dobrej cenie (teraz na ceneo za 3900zł). Co ważne, a nie wspomniałem o tym laptop posiada szeroką gamę specyfikacji dlatego można znaleźć go nawet z procesorem i3 i 4GB RAM aczkolwiek moim zdaniem to już jest dużo za mało – nawet na zwykłe oglądanie internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *